Ülearu tihti ei kohta seiklusparke, mis näevad välja nagu tornid. Eesti kõige ainulaadsem, 9-meetri kõrgune ja postidel kõrguv seikluspargi kergitasime Põltsamaa suvemekasse WParki.

Madalseiklusrada on paigaldatud 20-le tehispostile, mille vahel looklevad 5 meetri pikkused poste ühendavad erinevate mänguelementidega sillad. Lisaks kaks 25 meetrist, parajalt põnevat, trossaskumist.

Terviklahenduse koosseisu kuulub puhkeala koos kolme pingi, sorteerimisvõimalusega prügikasti, teadetetahvli ja jalgrattahoidlaga. Kõik ehitatud elemendid sulanduvad ideaalselt loodusesse.

Tegemist on Tallinna linna 2021. aasta kaasava eelarve Kristiines rahvahääletusel ideega.

Loe lähemalt siit

Rajatud madalseiklusrada on loodud 7-le puidust tehispostile, mille vahel looklevad 11 seiklusrada. Nende hulgas on 20 erinevat atraktsiooni. Lisaks on rajal 25m laskumine.

Viimsi Kooliterritooriumile ja on kasutamiseks Viimsi Kooli õpilastele. Rajatud madalseiklusrada sai kavandatud 6-le puidust tehispostile toetuvana, mille vahel looklevad 7 seiklusrada koos 13 erineva atraktsiooniga. Tehispostide vahelised seiklusrajad on ca 5,0m pikkused. Lisaks rajasime ka trosslaskumise, pikkusega 25m.

Põlva Kooli tagune rada sai projekteeritud kliendi soovil ilma trosslaskumiseta. Siiski  rajal korralikult elemente ja tegevusi erinevas vanuses lastele.

Seiklusradu saab ehitada aastaringselt. Miina Härma Gümnaasiumi seiklusraja ehitus toimus jaanuarikuus. Tulemus oli väga paljude elementidega ning mitmekülgne ronimisrada. Lisaks on rajal ka trosslaskumine.

Kääpa turnijatel on nüüd lustirõõmu palju. Seiklusrada sai loodud kahe eriti ägeda laskumisega.

Iidsete kääbaste vormid andsid võimaluse luua vahelduvale pinnasele õrnade kalletega raja.

Volmre tänaval asuv seiklusrada on eriti hea näide, kuidas lisada keskkonda rohkem väärtust. Uues elurajoonis asetsev puhke- ja õueala on nüüd eriti seikluslik. Rada koosneb 8-st platvormist ,17-st erinevast mängust, 2-st redelist ning trosslaskumisest. Maapinnale sai paigaldatud ka pehmendav aluskate, mis muudab ala turvaliseks ja ühtseks tervikuks.

Aitäh Kaamos ehitus, et saime sellise võimaluse äge rada luua.

Üks kindlamaid puid, kuhu seiklusrada paigaldada on mänd. Puigas asus neid nii palju, et oli lausa raske valikut teha. Rada on projekteeritud oluliselt suurem, et tulevikus lihtsam rada laiendada oleks.

Korralikult pikk laskumine ja parajalt arenemist igas vanuses ronijale. Puiga seiklusrajal saab terve pere trennikoormuse kätte. Samal ajal kui noorimad rajal turnivad võivad täiskasvanud end füüsiliselt arendada rippuvate rõngaste peal jõuharjutusi tehes.

Sarnaselt Lillekülale õnnestus ka Haabersti Vene Gümnaasiumil liikuma kutsuva kooli raames.
Kokku on rada planeeritud 11-le puule. Esimeses etapis on rajatud kolmnurk ja 22 meetrine laskumine.
Aluskatteks 5×5 fraktsiooniga tüvehakkest hakkepuit.

 

Hakkas meeldima?
Liitu meie uudiskirjaga, et asjakohane info seiklusraja loomisest jõuaks otse sinu postkasti.