#1 Madalseiklusraja ehitamine oma koju

#1 Madalseiklusraja ehitamine oma koju

Lapsed armastavad ronida ja uudistada - miks mitte anda väikelastele lõbus ja põnev ronimisvõimalus, et arendada enesekindlust ja olulisi füüsilisi oskusi juba noorest east. Ohutu ronimisrada on hea kaaslane koduhoovi, kui otsid lapsele arendavat turnimistegevust.

Oleme näinud, et tegelikult arenevad ronijad, eriti lapsed, väga kiiresti. Ka vaoshoitumad ja arglikumad saavad aja möödudes raskemate elementidega hakkama. Paljud kliendid tellivad juurde järjest keerulisemaid mänge, sest lastest on juba tõelised “tarzanid” sirgunud.

Kuhu seiklusparki saab rajada?

- ehitame seiklusradasid nii lasteaedadele, koolidele, külakeskustesse kui erahoovidesse

- rajame ronimisparke nii puudele kui postidele ja pakume kahe eelneva kombineeritud lahendusi

Ja mida asukoha valikul silmas pidada?

Eelkõige tuleks asukoha valikul jälgida turvalisuse aspekti. Park ei tohiks paikneda liiga lähedal autoteedele, avatud veekogudele või ohtlikele ehitistele. Uurida tasuks ka aastaringset veetaset ja vee äravoolu, et park ei muutuks tulevikus mudaseks või jääks vee alla. Kuigi ka see, et pargi all on vesi, on üks vahvatest võimalustest.

Millest üks seiklusrada koosneb?

Seiklusrada koosneb erinevatest elementidest. Pakume erineva raskusastmega füüsilisi ja mängulisi elemente- Näiteks puudele paigaldatud kiikesid, võrkkiikesid, pinke ja isegi mängumajasid. Samuti saab parki lisada erinevaid mänge. Üks tore näide on vabaõhu klotsimäng trips-traps-trull. Väga populaarsed on ka pisut ekstreemsemad atraktsioonid, näiteks trossil laskumise lahendus ehk Zipline. Ehitusel kasutame kvaliteetseid ja vastupidavaid materjale: kohalikku puitu ning ilmastiku- ja UV-kindlaid teras- ja kapronköisi.

Kuidas seiklusraja disainimine käib?

Kõik meie madalseiklusrajad valmivad rätsepatööna vastavalt tellija ootustele ja fantaasiale ning looduse poolt pakutud võimalustele. Ei ole kahte parki, mis oleksid täpselt samasugused. Ideedest meil seni veel puudu ei ole tulnud. Enamikel juhtudest soovitame luua rada, mis pakub rõõmu erineva tasemega ronijatele. Et oleks lihtsamaid, keskmise raskusastmega ja keerulisemaid elemente. Nii on võimalik kõigil end proovile panna, aga ka arenguruumi, kui kohe kõik ei õnnestu. Seiklusrada on omaette väljakutse ja iseenda proovilepanek hoolimata vanusest. Tasakaal ja kõrgustega harjumine on kasulik kõigile - madalseiklusrada on selleks parim lahendus. Meile, eestimaalastele, jäävad tihti kõrgustes kogetud kogemused elus saamata meie lauge maastiku tõttu. Seikluspargid annavad aga võimaluse seda muuta.

Meie spetsialistiga saad ühendust võtta info@3park.ee või telefonil +372 5558 7837!