fbpx

Lõime sisearhitekti Janno Roos (Ruumilabor) visioonil ainulaadse Karjalapse seiklusraja Eesti Vabaõhumuuseumi maa-alale.

Koos kogetakse metsa pühadust ning õpitakse loodust nägema ja kuulama. Harjutada saab hiigelsuure ragulkaga laskmist, võsast läbimurdmist ja tasakaalu leidmist. Metsas tuleb vastu astuda hundile ja iseenda hirmudele, rabateel aga lehm soost välja tirida. Nii on kodutallu Kolgale jõudes mõnus pingile istuda ja jalga puhata.

Vaata lähemalt siit

Suursoo külaplatsile sai ehitatud kokku 3s erinevas etapis madalseiklusrada. Kompaktne seiklusrada pakub väljakutset nii edasijõudnutele kui algajatele.

Põlva Kooli tagune rada sai projekteeritud kliendi soovil ilma trosslaskumiseta. Siiski  rajal korralikult elemente ja tegevusi erinevas vanuses lastele.

Seiklusradu saab ehitada aastaringselt. Miina Härma Gümnaasiumi seiklusraja ehitus toimus jaanuarikuus. Tulemus oli väga paljude elementidega ning mitmekülgne ronimisrada. Lisaks on rajal ka trosslaskumine.

Kääpa turnijatel on nüüd lustirõõmu palju. Seiklusrada sai loodud kahe eriti ägeda laskumisega.

Iidsete kääbaste vormid andsid võimaluse luua vahelduvale pinnasele õrnade kalletega raja.

Volmre tänaval asuv seiklusrada on eriti hea näide, kuidas lisada keskkonda rohkem väärtust. Uues elurajoonis asetsev puhke- ja õueala on nüüd eriti seikluslik. Rada koosneb 8-st platvormist ,17-st erinevast mängust, 2-st redelist ning trosslaskumisest. Maapinnale sai paigaldatud ka pehmendav aluskate, mis muudab ala turvaliseks ja ühtseks tervikuks.

Aitäh Kaamos ehitus, et saime sellise võimaluse äge rada luua.

Üks kindlamaid puid, kuhu seiklusrada paigaldada on mänd. Puigas asus neid nii palju, et oli lausa raske valikut teha. Rada on projekteeritud oluliselt suurem, et tulevikus lihtsam rada laiendada oleks.

Korralikult pikk laskumine ja parajalt arenemist igas vanuses ronijale. Puiga seiklusrajal saab terve pere trennikoormuse kätte. Samal ajal kui noorimad rajal turnivad võivad täiskasvanud end füüsiliselt arendada rippuvate rõngaste peal jõuharjutusi tehes.

Sarnaselt Lillekülale õnnestus ka Haabersti Vene Gümnaasiumil liikuma kutsuva kooli raames.
Kokku on rada planeeritud 11-le puule. Esimeses etapis on rajatud kolmnurk ja 22 meetrine laskumine.
Aluskatteks 5×5 fraktsiooniga tüvehakkest hakkepuit.

 

Tartusse on alati südamelähedane ehitada. Soinaste tänava äärde saime madalseiklusraja ehitada 8-st erinevast sillast koos hakkepuidust turvaalusega.

Seiklusrada on paigaldatud kokku 13-le puule ja 3-le postile. Tõsiselt mitmekülge ja omalaadne väljakutse, mis pakub nii keha kui vaimu arendavat tegevust.

Hakkas meeldima?
Liitu meie uudiskirjaga, et asjakohane info seiklusraja loomisest jõuaks otse sinu postkasti.