fbpx

We build awesome adventure parks that blend in with nature.

Check out our work and see for yourself what we are capable of.

Our work
rajakaart

Get in touch

Trail maps so accurate that moving toward building a park feels effortless.

Order a trail map

Our approach.

Children develop incredibly fast. It’s great if they can be offered an environment where they can do this in a variety of ways.
Collaboration with the customer offers the opportunity to create special solutions. Unique climbing areas, nets or ziplines, specially designed for the environment, are just the thing that make our eyes light up.

Learn more

Past work.

Development must be natural and cannot be imposed indefinitely. Sometimes you have to find your own solution to a situation, just like in real life. The adventure trail leaves room for creativity and doesn’t dictate how to pass the trail perfectly. Children are very resourceful when they are given freedom.

Learn more
wide image

Nearby adventure trails.

Nearby adventure trails. See the map by county

 

Feedback from 3park clients
Vuokatin Seikkailupuisto
3Park designed and built our park and helps us with annual maintenance, their crew has always nice clean style, we are always more than happy to have them back on our expansion projects.

Vuokatin Seikkailupuisto

Veikontie 4, Vuokatti, Finland
Pirita seikluspark
Pirita Seikluspark on ehitatud ja iga-aastaselt hooldatud 3park seiklusrajad poolt. Töö alati kvaliteetne ja kiire ning meeskond professionaalne. 3park on alati oodatud Pirita Seiklusparki uuendama ja ehitama :)

Pirita seikluspark

Merivälja tee 5 A, Tallinn
Anti Saarepuu
Töö kiire ja korralik! Haanjasse rajatud madalseiklusraja ehitus sujus super hästi ning tööd teostati tähtaegselt ja tänu 3park Eestile saime Haanjasse väga vinge raja, kus lapsed ja isegi täiskasvanud naudivad ronimist ja harjutavad tasakaalu. Tänud teile ja edu uutel tegemistel!

Anti Saarepuu

Haanja Puhke- ja spordikeskus
Elisabeth & Bjørn
We have had the pleasure to collaborate with 3park since 2015. They started to build Helgøya Klatrepark in 2015 and has every year come back to our park and expanded it. Our climbing park has been a tremendous success. We have been very satisfied with the elements, the creative and playful way they have been building our Park. They have always arrived on time and have every time delivered when the due has been set. They are always very nice to have around and we have become very fond of each and every one of the builders.

Elisabeth & Bjørn

Helgøya Klatrepark
Ann-Liis Laas
Nende meeskond on äärmiselt profesionaalne, kogu asja ajamine on väga lihtne, ning meeldiv. Ettevõte arvestab väga kliendi soovidega, pakkudes ka enda poolseid ideid. Paigaldus toimub õigeaegselt - töö kiire, korralik ja puhas, peale paigaldust saab kohe seiklusparki kasutada, sest meeskonna lahkudes on objekt ilusti korrastatud. Suurimad tänud 3park seikluspargi meeskonnale - te olete väga kihvtid, soovitame teid kõikidele teistele ka ! ☺️

Ann-Liis Laas

Seiklusrada koduhoovi
Robert Salep
Väga asjalik ja teadlik töö Kadrina madalseiklusraja puhul on teinud sellest korraliku huviobjekti, mis meelitab inimesi nii lähemalt kui ka kaugemalt. Lisaks sellele, et rada on põnev ja väljakutsuv on suhtluspool ja tegutsemine kiire ja korralik. Aitäh teile kaasa mõtlemast ja tegutsemast!

Robert Salep

Kadrina madalseiklusrada
Age Rebel
Hagudi noored tänavad toreda seikluspargi eest kogu teie meeskonda. Aitäh hea suhtluse, kiire ja korrektse töö eest!

Age Rebel

Hagudi Põhikool
Evelin Rikma
Rakvere linna esimene madalseiklusrada Rakvere Põhikooli hoovi valmis 3park asjatundlike ehitajate abiga. Kogu suhtlus ja töö sujus suurepäraselt! Rada sai veel parem, kui oodata oskasime. Seiklejaid ja turnijaid jagub hommikust hilisõhtuni. Rajast on saanud tõmbenumber, mida tullakse uudistama ka kaugemalt. Oleme tänulikud ja soovitame teistele ka!

Evelin Rikma

Rakvere põhikool
Do you like it?
Subscribe to our newsletter for all the important information about adventure park development