fbpx

Kiik, batuut, liumägi, pargipink, skatepark? Ei, hoopis Kaalepi seikluspark — korralik mänguväljak ronimishuvilistele. Seiklusrada toetub lisaks postidele osaliselt ka olemasolevatele mändidele, kuhu said laskumine ja raskemad elemendid paigaldatud. Hea seiklusraja ehitus sõltub väga paljudest erinevatest nüanssidest.

Hübriid seiklusrada, mis toetub osaliselt puudele ja postidele. Ideaalse lahenduse loomiseks projekteerisime nii, et higimull otsa ees.Toimiv aja kestva raja jaoks ei piisanud lihtsalt olemasolevatest puudest vaid kasutusele pidime võtma ka tehispostid. Lõplik lahendus sai ülimalt kvaliteetne ja pakub kohalikele turnijatele pikaks ajaks eneseületust ja lustimist.

Ülearu tihti ei kohta seiklusparke, mis näevad välja nagu tornid. Eesti kõige ainulaadsem, 9-meetri kõrgune ja postidel kõrguv seikluspargi kergitasime Põltsamaa suvemekasse WParki.

Madalseiklusrada on paigaldatud 20-le tehispostile, mille vahel looklevad 5 meetri pikkused poste ühendavad erinevate mänguelementidega sillad. Lisaks kaks 25 meetrist, parajalt põnevat, trossaskumist.

Terviklahenduse koosseisu kuulub puhkeala koos kolme pingi, sorteerimisvõimalusega prügikasti, teadetetahvli ja jalgrattahoidlaga. Kõik ehitatud elemendid sulanduvad ideaalselt loodusesse.

Tegemist on Tallinna linna 2021. aasta kaasava eelarve Kristiines rahvahääletusel ideega.

Loe lähemalt siit

Suursoo külaplatsile sai ehitatud kokku 3s erinevas etapis madalseiklusrada. Kompaktne seiklusrada pakub väljakutset nii edasijõudnutele kui algajatele.

Rajatud madalseiklusrada on loodud 7-le puidust tehispostile, mille vahel looklevad 11 seiklusrada. Nende hulgas on 20 erinevat atraktsiooni. Lisaks on rajal 25m laskumine.

Viimsi Kooliterritooriumile ja on kasutamiseks Viimsi Kooli õpilastele. Rajatud madalseiklusrada sai kavandatud 6-le puidust tehispostile toetuvana, mille vahel looklevad 7 seiklusrada koos 13 erineva atraktsiooniga. Tehispostide vahelised seiklusrajad on ca 5,0m pikkused. Lisaks rajasime ka trosslaskumise, pikkusega 25m.

Põlva Kooli tagune rada sai projekteeritud kliendi soovil ilma trosslaskumiseta. Siiski  rajal korralikult elemente ja tegevusi erinevas vanuses lastele.

Seiklusradu saab ehitada aastaringselt. Miina Härma Gümnaasiumi seiklusraja ehitus toimus jaanuarikuus. Tulemus oli väga paljude elementidega ning mitmekülgne ronimisrada. Lisaks on rajal ka trosslaskumine.

Понравилось
Liitu meie uudiskirjaga, et asjakohane info seiklusraja loomisest jõuaks otse sinu postkasti.