Aluskate kui osa seikluspargist

Seikluspargid on koht, kus lapsed saavad lõbutseda ning arendada oma füüsilisi oskusi. Paratamatult tekib mänguhoos äpardusi ning oht vigastuste tekkeks. Eriti kui varustuse all olev pind ei vasta ohutusstandarditele ega ole muud moodi turvaline.

Seiklusradade alla sobib kõige paremini hakkepuit või männikooremultš. Igal materjalil on oma eelised ja puudused, kuid kõik need peavad  kvaliteetsed, et tagada piisav kaitse. Vastavalt kukkumiskõrgustele on kohustuslikud erinevad aluskatte kihi paksused.
Puudealusel pinnal peab arvestama, et pinnase koorimised ja muud suuremad kaevetööd võivad kahjustada puude juuri. Aluskate peab olema asetatud kogu ohuala ulatuses ning kihi paksuse soovitame panna 5-10cm paksema, et arvestada ettenägelikult katte laialivalgumise ja vähenemisega. Lisaks õige turvaaluskatte materjali valimisele ja selle vastavuse tagamisele ohutusstandarditele on oluline ka aluskatet regulaarselt kontrollida.

Kokkuvõtteks võib öelda, et mänguväljakute turvaalused on laste kaitsmiseks tõsiste vigastuste eest hädavajalikud. Materjali valik sõltub sellistest teguritest nagu vastupidavus, hooldusnõuded ja maksumus. Regulaarne ülevaatus ja hooldus on samuti üliolulised tagamaks, et aluskate püsiks heas seisukorras.

Hakkas meeldima?
Liitu meie uudiskirjaga, et asjakohane info seiklusraja loomisest jõuaks otse sinu postkasti.