fbpx

Miks on vaja rohkem liikumisruumi?

Viiest lapsest neli veedab nädalavahetuse nutitelefonis

„Hommik Anuga“ saates käis külas 2 suusaõpetajat, kes rääkisid tänapäeva laste ja noorte suusatamisoskustest ja üleüldisest liikumise harjumustest. Jutu käigus viidati Soome uuringule, milles selgus, et 5-st lapsest 4 veedab nädalavahetuse nutitelefonis. See väide lõi mu peas häirekella põlema. Olin teadlik, et laste vähene liikumine on probleem, aga et see nii suur on, poleks osanud arvatagi.

Olles ise lapsevanem, saan aina enam aru, kui oluline on olla lastele hea eeskuju. Kui me vaid täiskasvanutena aduks rohkem, kui suurt rolli mängivad meie käitumised ja harjumised lapse arengus ja elus. Nutisõltuvus ümbritseb meid kõiki, see on paratamatus. Kuid ma usun, et seda saab teadlikult ära hoida või siis vähemalt ohjeldada. Tsiteerides ajuteadlase Jaan Aru öeldut: “Nutiseade on nagu supervõime – kui sa oskad seda kasutada, siis saad võimendada seda, mida sa oskad ja tead. Aga kui sa ei suuda seda ohjeldada, siis ta orjastab su.“

Kuidas siis nutiseadme kasutamist ohjeldada? Ikka eeskujude näol, kelleks olemegi meie. Enne, kui hakkad lapse nutiaega piirama, vaata üle, kui palju kasutad seda sina. Leppige kokku ühiselt, kui palju on päevas lubatud nutiseadmeid kasutada ning kindlasti lisage juurde ühiseid aktiivseid tegevusi nii toas kui ka õues.

3pargi ühine missioon on kahtlemata värskes õhus aktiivsete tegevuste võimaldamine lastele ja tegelikult ka kogu perele, sest seiklusradadel saavavad oma oskused ja võimed proovile panna nii suured kui väikesed huvilised. Meil kõigile on antud keha, mille eest hoolt kanda saame vaid ise. Teeme seda hoolikalt ja targalt!

Liigume tervise heaks!

Hedvig ja Kaspar

 

Hakkas meeldima?
Liitu meie uudiskirjaga, et asjakohane info seiklusraja loomisest jõuaks otse sinu postkasti.