fbpx

Tegevused lastele õues: 7 viisi, kuidas lapsed õue saada (mille peale sa veel pole tulnud)

Meeskonnarada,koostöö. Erinevad käed hoiavad üheskoos puust kinni.

Oled lootust kaotamas, sest lapsed ütlevad ikka ja jälle, et “mul on igav” või “kas me võime veel ühe multa vaadata?”? Kui jah, siis ehk suudame sulle välja pakkuda paar lahedat ideed, mis sind sellest olukorrast päästaks. Meil on 7 vahvat mõtet, kuidas lapsed diivanilt püsti saada ja õue lennutada. Meie ideed annavad ka võimaluse meenutada, kui äge see oli kui sinu vanemad sinuga väiksena mängisid!

1. TikTok väljakutse
Filmi oma lastega õues erinevaid väljakutseid. Näiteks “Kes suudab kõige kiiremini puu otsa ronida?” või “Kes teeb kõige ägedama hüppe batuudil?” Lapsed saavad ise väljakutseid välja mõelda, mis teeb asja veelgi põnevamaks. Videoid ei pea ju päriselt postitama, küll aga on lõbu laialt kõigile ning telefoni galeriisse jäävad toredad mälestused. 

2. Aardejaht 2.0
Unusta korra vana hea aaretejahi mängi. Proovi hoopis GPS aaretejahti. Ja valmista oma lastele geopeitus. Aardeks võib olla midagi muud kui kommikott – näiteks “luba hiljem magama jääda.” Tänu sellele õpivad lapsed ka orienteerumist ja kaardilugemist. 🗺️

3. Zombide vastu võitlemine
Kes ei armasta head zombifilmi? Tuues selle põnevuse õue, saab üks laps olla zombie ja teised peavad ta “terveks” tegema, leides erinevaid “ravimeid” ümber maja või aia. See on lõbus viis õpetada lastele meeskonnatööd ja strateegilist mõtlemist.

4. DIY seiklusrada
Kui sa pole veel tutvunud meie ägedate seiklusparkidega, siis alustuseks võid proovida luua kodus hoopis oma seiklusrada. Kasutada võib selleks köisi, rehve ja muid asju, mis kodus leidub. Kastist väljapoole mõtlemine on mõnus ajutöö ning võimalus õpetada lastele insenerioskusi ja füüsilist koordinatsiooni. Kui nii palju pingutada ei viitsi, siis meie #mineronima kaardilt, leiad endale lähima avalikult kasutatava madalseiklusraja!

5. Spordipäev koduhoovis
Korraldage oma mini-olümpiamängud! Alates kaugushüppest kuni kotijooksuni, laske lastel end proovile panna. Nad on osavamad kui me arvame.

6. Tähekütid
Kui lapsed on öökullid, siis miks mitte teha väike tähevaatlus? Õpeta neile erinevaid tähtkujusid ja kes teab, võib-olla leiate isegi mõne langeva tähe.

7. Filmifestival õues
Valmista ette õue kinoseanss. Vali laste lemmikfilmid ja tehke popkorni. Seiklusrohke päeva lõpus on ju nii tore terve perega natuke mõnuleda, vahel võib seda ka lubada. Ära unusta tekke ja palju patju!

Nii et, armsad vanemad, igavlevad lapsed vajavad vahel lihtsalt natuke inspiratsiooni. Ja kui sul ei ole rohkem trikke varrukast võtta, et lapsi õue saada, siis liitu meie uudiskirjaga, sest meil on veel palju ägedaid ideid!👇🏼

 

Hakkas meeldima?
Liitu meie uudiskirjaga, et asjakohane info seiklusraja loomisest jõuaks otse sinu postkasti.