fbpx

Seiklusrada vs mänguväljak: kumb koduhoovi valida?

Mänguväljak vs Seiklusrada

Kui mõtleme laste aktiivsele ajaveetmisele õues, siis esimene mõte mis pähe tuleb on mänguväljak. Kuid kas oled kunagi mõelnud hoopis seiklusraja loomisele?

Mänguväljaku rajamine koduhoovi

Mänguväljaku rajamine koju on väga hea ja lihtne viis lapsi rohkem õue saada. Korralikult rajatud mänguväljak on piisavalt turvaline ja samas ka piisavalt põnev, et lapse fantaasia leiaks seal rohkelt kasutust. Kui hoov on piisavalt suur, siis tasub mõelda mänguväljaku kujundamisele, mis sobiks igas eas lastele. Mänguväljakud on traditsioonilised ja sobivad eriti hästi just pisematele, pakkudes neile turvalist keskkonda mängimiseks ja avastamiseks.

Seiklusraja ehitamine koduhoovi

Seiklusrada on aga suurepärane alternatiiv traditsioonilisele mänguväljakule. See pakub lastele mitte ainult lõbu, vaid ka tohutult füüsilist arengut. Lapsed vajavad arendavat keskkonda kus on avastamist ja eneseületamise võimalusi. Turnimine, rippumine ja tasakaalu hoidmine arendavad füüsilisi võimeid ja osavust, kuid samas teevad ka meele rõõmsaks! Seiklusrada võib sisaldada erinevaid elemente, nagu näiteks trossil laskumine, ripprõngad, kiiged, slackline ja palju muud. Seiklusrada on põnev ja sobib suurepäraselt ka teismelistele, pakkudes neile väljakutseid ja arendavaid tegevusi.

Kumb siis valida?

Mõlemal on omad eelised. Mänguväljakud on head väiksematele lastele, pakkudes neile turvalist ja tuttavat mängukeskkonda. Kuid seiklusrada paistab silma oma universaalsusega, olles sobilik ja kasutatav kõikidele vanusegruppidele. See ei paku põnevust ainult teismelistele, vaid on ka piisavalt turvaline ja huvitav noorematele lastele. Lisaks sellele võivad isegi täiskasvanud seda nautida, muutes selle ideaalseks valikuks peredele, kes otsivad midagi, mis pakuks lõbu kõikidele pereliikmetele.

Unistad oma seikluspargist? Võta meiega ühendust ja teeme selle unistuse reaalsuseks! Telli endale tasuta rajakaart siit!

Kirjuta meile info@3park.ee või helista +372 5558 7837

 

Hakkas meeldima?
Liitu meie uudiskirjaga, et asjakohane info seiklusraja loomisest jõuaks otse sinu postkasti.